Informacje i Zamówienia: 607 900 707   |  782 485 065  

Przęsła ogrodzeniowe – materiały i zastosowanie

Ogrodzenia są niezwykle istotnym elementem posesji prywatnych. Niezależnie od tego, z jakiego materiału są wykonane, dają poczucie bezpieczeństwa i prywatności, co jest niezbędne do zachowania komfortu codziennego życia. Dzięki zamontowaniu odpowiedniego rodzaju płotu, na teren gospodarstwa nie dostaną się osoby niepowołane. Zredukuje się również ryzyko zniszczenia mienia przez nadjeżdżające pojazdy lub obecność dzikich zwierząt. Dobrej jakości system ogrodzeniowy może służyć przez długie lata, dlatego warto wybrać te wykonane z wytrzymałych materiałów. Niezależnie od jego preferowanego rodzaju, wysokiej jakości segmenty powinny nadawać się do samodzielnego montażu. Jest to łatwe zadanie, jeśli tylko zakupi się zestaw części łączących oraz odpowiednie przęsła. Ogrodzenia z metalu, drucianej siatki czy betonowych segmentów mają swoje wady i zalety, jednak ich zakres wykorzystania jest dość wąski. Te wykonane z metalu charakteryzują się estetyką oraz uniwersalnością. Panele betonowe wyróżniają się wytrzymałością, a drewniane doskonale pasują do terenów otoczonych naturą. Aktualnie wielką popularnością cieszą się panele kompozytowe, które tworzą ogrodzenie wytrzymałe, stylowe i długotrwałe. Do ich samodzielnego montażu należy zaopatrzyć się w odpowiednie kotwy, dopasowane do nich słupki, a także przęsła, które wspólnie stworzą stabilną konstrukcję.

Od czego zależy rodzaj kotew ogrodzeniowych?

Pojedyncze powtarzalne segmenty, z których wykonuje się nowoczesne płoty, pozwalają na ich szybki montaż, niezależnie od tego, jaki materiał się wybierze. Panele są łączone ze sobą poprzez słupki i elementy, takie jak złączki i obejmy. Kotwy ogrodzeniowe pozwalają na umieszczenie konstrukcji w glebie, oraz utrzymywanie jej w pozycji pionowej. Dobrze zamontowane panele będą funkcjonalne przez bardzo długi czas. Ogrodzenia mogą być umieszczane w gruncie lub w betonie, a zależnie od rodzaju powierzchni lepiej sprawdzą się w nich inne rodzaje kotew. Te wykonane z metalu elementy budowlane mogą być stożkowe do umieszczenia w nawierzchni lub płaskie, służące do stałego przykręcenia kołkami. Umieszcza się je we wcześniej przygotowanych otworach, które dla dodatkowego zabezpieczenia utwardzane są za pomocą betonu. Na wystające z ziemi elementy nakłada się słupki, do których przyczepiane są poszczególne segmenty ogrodzenia. Montując płot, należy zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane są panele, ponieważ ciężar poszczególnych segmentów musi być dopasowany do wytrzymałości słupków i elementów łączących. Łatwe w montażu ogrodzenia są lekkie, dlatego najczęściej wykorzystywane materiały to stal, druciana siatka, a także kompozyt, który swoim wyglądem nawiązuje do drewna. Za ich pomocą można skutecznie zabezpieczyć zarówno posesję prywatną, jak i miejsce publiczne.

Przęsła ogrodzeniowe wykonane z kompozytu

W zależności od miejsca, w jakim ma powstać ogrodzenie, konstrukcja musi zostać wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami. Nie trzeba uzyskiwać zgód na budowę jeżeli nie przekracza ono 2,2 m wysokości. Ważną cechą jest również stylistyka budynku, która decyduje o tym, jakiego materiału użyć. Kompozyt stosuje się w miejscach, w których potrzebne jest ogrodzenie odporne na warunki atmosferyczne, a także nieprzytłaczające estetyki posesji. Słupki do przęseł ogrodzeniowych wykonane z tego tworzywa mogą być kolorystycznie dopasowane do odcienia profili, dzięki czemu cała konstrukcja prezentuje się stylowo. Architekci wybierają go zarówno do minimalistycznych i eleganckich budynków, jak i domów w stylu rustykalnym. Kompozyt to materiał z mączki drzewnej i PVC. Może być wykorzystywany jako alternatywa dla drewna, dzięki czemu doskonale wygląda w otoczeniu natury. Nie wypacza się od kontaktu z wilgocią, co sprawia, że jest o wiele wytrzymalszy niż ogrodzenia wykonane z naturalnego surowca. Płot z kompozytu do samodzielnego montażu jest więc świetnym wyborem, zapewniającym domownikom bezpieczeństwo i prywatność.

Bezpłatna wysyłka

Przy zamówieniach 10 000 PLN

Szybka realizacja

Wysyłka do 7 dni roboczych

Dostawy zagraniczne

Oferta dla krajów UE

Bezpieczne płatności

PayPal / MasterCard / Visa

Co mówią nasi Klienci
0 opinii