Informacje i Zamówienia: 607 900 707   |  782 485 065  

Wsporniki regulowane tarasowe pod legary

34_taras_na_wspornikach_pod_legary_regulowanych_z_korektorem_nachylenia-na-pochylym-podlozu

Wsporniki pod legary firmy DEKIN zostały stworzone w celu wypoziomowania legarów drewnianych, aluminiowych oraz kompozytowych pod tarasami i podłogami. Wsporniki składają się z dwóch rodzajów podstaw oraz klinów, a ich niewielkie rozmiary pozwalają na stosowanie ich także na zewnątrz. Wsporniki pozwalają na regulację poprzez przesuwanie ząbków oraz na montaż boczny. 

| Zastosowanie wsporników |

| System montażowy wsporników od 15mm do 245mm

| Specyfikacja wsporników pod legary

 • Zakres regulacji: od 15 do 245 mm
 • Wymiary podstawy: 120×120 mm (od M do XL4) oraz 120X60 mm (S)
 • Korekta kąta nachylenia: do 7%
 • Maksymalne obciążenie: do 1000 kg*

 

*szczegóły na temat obciążenia w specyfikacji techniczne

| Budowa wsporników tarasowych

Regulacja wysokości od 35 do 245 mm: 
 1. Kliny M, L, XL Wszystkie kompatybilne z Podstawą L
 2. Podstawa L Kompatybilna z klinami od M do XL
 3. Podstawka 30 Do zwiększania wysokości wspornika (max. do 4 Podstawek 30 pod na jeden wspornik)
 4. Elementy uzupełniające
  1. Podkładka Ochronna Konieczna na papę, XPS i inne powierzchnie wrażliwe na uszkodzenie,
  2. Podkładka Akustyczna Opcja izolacji akustycznej oraz ochrona szczególnie wrażliwych nawierzchni,
  3. Korektor Nachylenia Rozwiązanie problemu nawierzchni ze spadkiem do 7%
  4. Podkładka gumowa Opcja izolacji akustycznej pod Korektor Nachylenia.
Rozwiązanie dla małych zakresów wysokości od 15-35 mm.
 
1. Klin S
2. Podstawa S

| Wykonanie wsporników tarasowe

Wsporniki tarasowe wykonane są z najwyższej jakości materiałów, co gwarantuje ich odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz dużą stabilność. Wsporniki te są łatwe w montażu i pozwalają w krótkim czasie na kompletną zmianę wyglądu tarasu. Dodatkowo, dzięki schodkowej regulacji wysokości co ok. 1 milimetr, umożliwiają precyzyjne wypoziomowanie nawet krzywej posadzki.  W naszej ofercie znajdą Państwo wsporniki w kilku rozmiarach. Dodatkowo oferujemy również elementy rozszerzające możliwości zastosowania tego systemu. Podkładki i korektory nachylenia pozwalają zwiększyć komfort użytkowania.

| Wytrzymałość wsporników tarasowych

 

Wspornik pod legary tarasowe umożliwia utrzymanie elementu o wadze do 1000 kg. Konstrukcja charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i jest odpowiednia zarówno do montażu tarasów w przestrzeni prywatnej, jak i w miejscach publicznych, takich jak kawiarnie, restauracje czy hotele. Wsporniki nie wymagają montażu do podłoża, a ustawioną wysokość można zablokować przy użyciu wkrętu. Dodatkowo, wszystkie elementy posiadają otwory umożliwiające odpływ wody. Wybierając produkt wysokiej jakości jak wspornik RAPTOR, można stworzyć nowoczesny taras, który będzie prawdziwą oazą spokoju dla każdego domownika lub gościa. Polecamy również zapoznanie się z szeroką gamą desek i płytek dostępnych w naszej ofercie, które doskonale wpiszą się w aranżację każdej przestrzeni.

| Montaż i poziomowanie legarów na różnych powierzchniach

W przypadku budowania tarasów na pochyłych powierzchniach, konieczne jest wykorzystanie stabilnych i wytrzymałych wsporników tarasowych, które skutecznie zniwelują odchylenie od pionu. Twarde, stabilne i płaskie podłoże nie wymaga dodatkowych elementów. W przypadku nieprawidłowego ustawienia wsporników, legary opierają się tylko na niewielkiej powierzchni podpory, co w dłuższej perspektywie czasu może wpłynąć na ich wytrzymałość i stabilność.

Warto również zwrócić uwagę na izolację akustyczną podłogi, szczególnie w przypadku montażu tarasu w pomieszczeniach mieszkalnych na niższych kondygnacjach. Brak odpowiedniej izolacji akustycznej może przyczynić się do nieprzyjemnych skutków w postaci hałasu, który będzie słyszalny przez wiele lat.

Coraz popularniejsze stają się nawierzchnie w systemie tzw. dachu odwróconego, gdzie montaż tarasu odbywa się na warstwach izolacji termicznej z XPS lub utwardzanego styropianu. W celu zniwelowania wyżej wymienionych problemów, można skorzystać z elementów uzupełniających systemu RAPTOR, które zapewnią nie tylko stabilność i wytrzymałość, ale także izolację akustyczną podłogi.

| Główne zalety wsporników pod legary

 • Szybkie odprowadzenie wody: szczeliny między płytami lub deskami umożliwiają swobodny i szybki odpływ wody z powierzchni posadzki, dzięki czemu woda nie zalega na powierzchni.
 • Dodatkowa izolacja termiczna: dzięki systemowi wsporników regulowanych, taras zapewnia lepszą izolację termiczną. Pomiędzy posadzką a izolacją powietrzną powstaje pustka, która zapewnia stałą cyrkulację powietrza i zwiększa żywotność właściwości izolacyjnych membrany.
 • Możliwość prowadzenia instalacji pod posadzką: posadzki podniesione na wspornikach regulowanych umożliwiają prowadzenie instalacji pod nią, co ułatwia dostęp do kabli i zapewnia swobodę ich ułożenia.
 • Lekka konstrukcja: posadzki podniesione na wspornikach regulowanych charakteryzują się lekką konstrukcją, co wpływa korzystnie na koszty realizacji.
 • Równa powierzchnia: regulowane wsporniki tarasowe pozwalają na łatwe wyrównanie poziomu posadzki, co zapewnia stabilność i idealnie równą powierzchnię.
wspornki-regulowane-pod-legary-od-M-do-XL4_animowane

| Instrukcja montażu wsporników pod legary

Kliknij w obrazek aby pobrać instrukcję

| Oferta wsporników tarasowych

Bezpłatna wysyłka

Przy zamówieniach 5 000 PLN

Szybka realizacja

Wysyłka do 7 dni roboczych

Dostawy zagraniczne

Oferta dla krajów UE

Bezpieczne płatności

PayPal / MasterCard / Visa